Every-Air
Every-Air – це унікальна розробка, яка дозволяє покращити повітреобмін при зберіганні в контейнерах, забезпечуючи більш рівномірний доступ повітря в усі частини камери з продукцією. Порівняно із традиційними системами активної вентиляції ефективність зростає на 300%.
Кілька років тому VSD (відома німецька дослідницька організація) опублікувала звіт про циркуляцію повітря у контейнернах із свіжою продукцією, зокрема в аспіраційній та напірній системах зберігання. Цей звіт спонукав Mooij Agro (Hotraco Group) до більш глибоких практичних дослідів та випробувань.

Аспіраційна система

Напірна система
Результати практичних вимірювань показали, що в аспіраційних системах, де холодне повітря затягується з камери зберігання крізь контейнери в утворенні між ними канали з пониженим тиском, найбільшу кількість повітря отримують найближчі до напірної стіни контейнери (див. Мал. 1) .

Мал. 1
Червоний колір означає, що продукція в цьому контейнері забезпечується найкращим повітреобміном, в той час як зелений означає найменшу кількість повітря, яке продувається крізь контейнер. Значення подані у відсотках до середніх (під час випробувань використовувались оптимальні розрахункові показники для картоплі та цибулі) витрат повітря на тонну продукції.
У той же час для напірних систем, де холодне повітря, продувається по утворених між контейнерами каналах крізь продукцію у контейнерах, найбільшу кількість повітря отримують контейнери, що знаходяться якнайдалі від напірної стіни (див. Мал. 2).

Мал. 2
На основі практичних випробування були створені комп’ютерні моделі, які забезпечили візуальну та теоретичну базу досліджень.
Результатом досліджень стала унікальна розробка Every-Air. Технологія використовується у напірних системах і дозволяє суттєво покращити рівномірність повітреобміну (близько 300%) в усіх контейнерах. Розподіл повітря між рядами
контейнерів без та з Every-Air. Боковий переріз.
На мал. 3 зображений розподіл повітря між рядами контейнерів без (вгорі) та з (внизу) Every-Air (боковий переріз). Графічну візуалізація ефекту технології Every-Air на рівномірність повітреобміну можна побачити на мал. 4.